Anasayfa / Haberler / Yerel / Samandağ’ında Cankurtaran Eğitimleri Başlıyor!

Samandağ’ında Cankurtaran Eğitimleri Başlıyor!

Samandağ’ında Cankurtaran Eğitimleri Başlıyor!

İlçemizde boğulmaları önlemek amacıyla düzenlenecek olan cankurtaran eğitimleri için hazırlıklar sürüyor. Milli Yüzme Antrenörü ve  Cankurtaran Eğitmeni Murat Şaydak, basını bilgilendirdi. Milli Yüzme Antrenörü; ‘eğitimler, Samandağ sahillerinde gerçekleştirilecektir’ dedi.
Milli Yüzme Antrenörü ve  Cankurtaran Eğitmeni Murat Şaydak, “havaların ısınmasıyla beraber insanların havuza ve denize akın ettiğini belirtti.

Milli Yüzme Antrenörü, “maalesef her yıl boğulma tehlikeleriyle karşı karşıya kalıyoruz. Bunları önlemek için Samandağ Çevlik sahilinde cankurtaran kursu açıyoruz. Bu kursları açmak için bizlere her zaman destek veren  yerel yönetime teşekkür ederiz. Yoğun talep üzerine Samandağ Çevlik sahillerinde 26-30 Mayıs tarihleri arasında Bronz ve Gümüş Cankurtaran kurslarını gerçekleştireceğiz. Kursa katılacak olanların en az ilkokul mezunu, 18 yaşını doldurmuş olması ve yeterli düzeyde yüzme bilmesi gerekiyor.

Kurs için başvurular 0532 763 81 92 numaradan yapılabilir. Kurs bitiminde başarılı olan kursiyerlere uluslararası geçerliliği olan bröveler verilecektir”dedi.

 

 

 

Kaynak:http://www.samandag.bel.tr/index.php/haberler/1909-can-kurtaranlik-kursu-aciliyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.