Anasayfa / Makaleler / Gurme / Ev Yapımı Kirşi (Mumbar Dolması)

Ev Yapımı Kirşi (Mumbar Dolması)

Samandağ’ın en sevilen yöresel yemeği olan kirşi türkçe adı ile Mumbar Dolmasını bilmeyen yoktur. Bayramlarda ve özel akşamlarda ev hanımları ciddi bir özenle yapar.

Lezzeti ve Tadı ile yiyenlere tarifsiz mutluluklar verirken yapılışının zorluğu nedeniyle artık Mumbar Dolmasını pek bulamıyoruz. Tabi bayramları kaçırmazsanız :)

Ciddi bir özen ve titizlik isteyen bu yemeği zorluğu nedeniyle Samandağ’da yapan neredeyse kimseyi tanımıyorduk ta ki başımıza gelen olaydan sonra;

Geçen hafta Ptt’ye internet işlemlerimiz ile ilgili yolumuz düştü, oradan geçerken sanki annemizin yaptığı yemek kokularından alınca birden duraksayıp etrafı yokladık. Ufak bir dükkan ve levhasında Bahar ev yemekleri yazınca merak ettik ve içeri geçtik. İşletme sahibi Bahar Demir ile tanıştık. Kendisine Samandağ TV®  hakkında biraz bilgi verdik ardından kendi hazırladığı Kirşi’den birer porsiyon aldık. Tabi işin içinde Kirşi olunca bir porsiyon yetmedi tabi :) kendisinin bu bölgede lezzetli ve emek veren tek aşçı olduğunu söyleyince bunu takipçilerimizle paylaşmak için izin istedik ve bol bol fotoğraf çektik.

Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (47)
Bizler için hazırladığı yemek tabağı

Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (42)

Açıkçası öylesine küçük bir dükkandan bu kadar büyük lezzetlerin çıkması insanı hayrete düşürmüyor değil

Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (3)

Sorduk zor olmuyor mu diye?

-‘Evimde yemek yapıyor gibiyim’ cevabı aldık.

İşini severek yapanların aslında mekanla bir ilgisi olmuyor. Ufak ama efsane lezzetlerin sırrını paylaşıyoruz: Bahar Yöresel Ev Yemekleri

Dilediğiniz zaman sipariş verebilir ve o unuttuğumuz ev yemeklerinin tadına buradan ulaşabilirsiniz

Sadece Mumbar dolması değil

Aşağıda gördüğünüz tüm yemekleri kendi elleriyle ve büyük bir özenle hazırlıyor.

Kendisine Ustalığı ve  bize ayırdığı zaman için teşekkür ediyor Samandağ TV olarak sizlere öneriyoruz.

Bahar Yöresel Ev Yemekleri İletişim Bilgileri İçin TıklayınızBahar Yöresel Ev Yemekleri

Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (58) Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (56) Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (53) Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (52)  Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (48)  Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (46) Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (42)  Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (35) Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (34) Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (33) Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (32) Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (31) Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (29) Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (28) Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (27) Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (26) Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (23) Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (25) Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (24) Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (20) Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (19) Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (17) Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (16) Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (15) Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (14) Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (13) Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (12) Bahar ev yemekleri samandağ firma rehberi (2)

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.